Rohm Semiconductor LTR10EZPJ331
LTR10EZPJ331 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ331
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ331.pdf
Availability of LTR10EZPJ331
QUANTITY
LTR10EZPJ331 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ331
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ331
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ331
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ331 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ331 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ331
IC REG LDO ADJ 5A TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 6.8A 27 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
LED SM4 480LM COOL WHT 5028K 2X2 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS SQ FLNG W/SCKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf