Rohm Semiconductor LTR10EZPJ332
LTR10EZPJ332 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ332
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ332.pdf
Availability of LTR10EZPJ332
QUANTITY
LTR10EZPJ332 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ332
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ332
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesLTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ332
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ332 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ332 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ332
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
IC PWR INT SWITCH SGL 14-HTSSOP datasheet.pdf
MOSFET RF TO220AB TO220AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 8-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 3.28K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP 11MF 3.3V SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 12.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf