Rohm Semiconductor LTR10EZPJ390
LTR10EZPJ390 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ390
Brief Description
RES SMD 39 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ390.pdf
Availability of LTR10EZPJ390
QUANTITY
LTR10EZPJ390 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ390
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ390
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
Featured ProductLTR Series Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ390
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ390 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ390 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ390
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
HEADER 19POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO204AC datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 760A 600V 2POLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
POT 35K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
D SUB MIXED MA SOLDER/CRIMP COAX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS INLINE PINS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf