Rohm Semiconductor LTR10EZPJ3R3
LTR10EZPJ3R3 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ3R3
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ3R3.pdf
Availability of LTR10EZPJ3R3
QUANTITY
LTR10EZPJ3R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ3R3
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ3R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ3R3
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ3R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ3R3 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ3R3
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 5% 50W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR PLL 48TQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf