Rohm Semiconductor LTR10EZPJ430
LTR10EZPJ430 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ430
Brief Description
RES SMD 43 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ430.pdf
Availability of LTR10EZPJ430
QUANTITY
LTR10EZPJ430 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ430
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ430
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ430
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ430 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ430 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ430
OSC 5.0V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 3A 53 MOHM TH datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf