Rohm Semiconductor LTR10EZPJ820
LTR10EZPJ820 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ820
Brief Description
RES SMD 82 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ820.pdf
Availability of LTR10EZPJ820
QUANTITY
LTR10EZPJ820 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ820
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ820
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ820
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ820 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ820 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ820
CONN PLUG 13POS AWG26 STRAIGHT datasheet.pdf
IC 8CH RELAY DRVR 20-HTSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
REPLACEMENT TIPS FOR TL910 datasheet.pdf
IC FIFO 8KX18 LP 20NS 64QFP datasheet.pdf
INSERT RCA JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT CAP FOR .0M. datasheet.pdf
CONN HEADER 52PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
TERMINAL HOLD DOWN datasheet.pdf
EV RELAY 1 FORM A 120A 12V datasheet.pdf