Rohm Semiconductor LTR18EZPF2430
LTR18EZPF2430 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPF2430
Brief Description
RES SMD 243 OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPF2430.pdf
Availability of LTR18EZPF2430
QUANTITY
LTR18EZPF2430 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPF2430
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPF2430
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPF2430
Related LinksLTR18E, LTR18EZPF2430 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPF2430 Details Description
Related parts for LTR18EZPF2430
RES 270 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SOT23-5 datasheet.pdf
IC 8-BIT 80 MSPS LP A/D 28-TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220F datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 1.7A MICRO8 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
GDT 800V 20% 2KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf