Rohm Semiconductor LTR18EZPF3R30
LTR18EZPF3R30 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPF3R30
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPF3R30.pdf
Availability of LTR18EZPF3R30
QUANTITY
LTR18EZPF3R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPF3R30
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPF3R30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLTR Series Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPF3R30
Related LinksLTR18E, LTR18EZPF3R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPF3R30 Details Description
Related parts for LTR18EZPF3R30
VARISTOR 558V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MBXL R/A HDR STR 2ACP datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
TWEEZER POINTED VERY FINE 4.25" datasheet.pdf
LED COB SMD datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf