Rohm Semiconductor LTR18EZPF6811
LTR18EZPF6811 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPF6811
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPF6811.pdf
Availability of LTR18EZPF6811
QUANTITY
LTR18EZPF6811 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPF6811
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPF6811
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPF6811
Related LinksLTR18E, LTR18EZPF6811 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPF6811 Details Description
Related parts for LTR18EZPF6811
VALURACK CABINET 75.31X22X26" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
23CIR MTA100 ASSY TAPE LF datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W/ FLTR FELCOM datasheet.pdf
RES SMD 9.65KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 24AWG 500' datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 14POS SNGL PCB datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP POLY 150UF 20% 4V SMD datasheet.pdf