Rohm Semiconductor LTR18EZPF9100
LTR18EZPF9100 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPF9100
Brief Description
RES SMD 910 OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPF9100.pdf
Availability of LTR18EZPF9100
QUANTITY
LTR18EZPF9100 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPF9100
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPF9100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPF9100
Related LinksLTR18E, LTR18EZPF9100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPF9100 Details Description
Related parts for LTR18EZPF9100
CONN HDR 24POS DUAL R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 2800UF 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 680K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-3000 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf