Rohm Semiconductor LTR18EZPJ2R4
LTR18EZPJ2R4 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPJ2R4
Brief Description
RES SMD 2.4 OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPJ2R4.pdf
Availability of LTR18EZPJ2R4
QUANTITY
LTR18EZPJ2R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPJ2R4
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPJ2R4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPJ2R4
Related LinksLTR18E, LTR18EZPJ2R4 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPJ2R4 Details Description
Related parts for LTR18EZPJ2R4
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
THYRISTOR 220V 80A SMB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 8A 125V datasheet.pdf
BANANA PLUG TO PIN TIP BLACK datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.05A 51.3 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 75MHZ 24TBGA datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.075UF RADIAL datasheet.pdf