Rohm Semiconductor LTR18EZPJ752
LTR18EZPJ752 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPJ752
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPJ752.pdf
Availability of LTR18EZPJ752
QUANTITY
LTR18EZPJ752 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPJ752
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPJ752
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPJ752
Related LinksLTR18E, LTR18EZPJ752 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPJ752 Details Description
Related parts for LTR18EZPJ752
CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220 datasheet.pdf
RES 400 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
SENSOR SMART POSITION 75MM datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2B032MS-3C1-3 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC CABLE DRIVER 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf