Rohm Semiconductor LTR18EZPJLR15
LTR18EZPJLR15 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPJLR15
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPJLR15.pdf
Availability of LTR18EZPJLR15
QUANTITY
LTR18EZPJLR15 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPJLR15
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPJLR15
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient0/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPJLR15
Related LinksLTR18E, LTR18EZPJLR15 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPJLR15 Details Description
Related parts for LTR18EZPJLR15
PRO CRIMPER HAND TOOL W/O DIES datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM VM 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
ALARM 6-16VDC PANEL W/LED datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf