Rohm Semiconductor LTR50UZPJ1R0
LTR50UZPJ1R0 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPJ1R0
Brief Description
RES SMD 1 OHM 1W 2010 WIDE
Datasheet Download
LTR50UZPJ1R0.pdf
Availability of LTR50UZPJ1R0
QUANTITY
LTR50UZPJ1R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPJ1R0
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPJ1R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPJ1R0
Related LinksLTR50U, LTR50UZPJ1R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPJ1R0 Details Description
Related parts for LTR50UZPJ1R0
FUSE HLDR BLADE 32V 30A IN LINE datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 4V X6S 0402 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC datasheet.pdf