Rohm Semiconductor LTR50UZPJ200
LTR50UZPJ200 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPJ200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 20 OHM 1W 2010 WIDE
Datasheet Download
LTR50UZPJ200.pdf
Availability of LTR50UZPJ200
QUANTITY
LTR50UZPJ200 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPJ200
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPJ200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
Featured ProductLTR Series Resistor
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesLTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPJ200
Related LinksLTR50U, LTR50UZPJ200 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPJ200 Details Description
Related parts for LTR50UZPJ200
DEKAFIX GW 5 MARKED 195 50/CD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 4MSPS LP SAR 48TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 120PF 1KV NP0 2220 datasheet.pdf
TAPE ATG ADHESIVE TRANSFER 1/2" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 150A DO205 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER SPI 48HTQFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
ALE RELAY 1 FORM A 6V datasheet.pdf
M12 STRAIGHT 5PIN FEMALE SINGLE datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf