Rohm Semiconductor LTR50UZPJ200
LTR50UZPJ200 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPJ200
Brief Description
RES SMD 20 OHM 1W 2010 WIDE
Datasheet Download
LTR50UZPJ200.pdf
Availability of LTR50UZPJ200
QUANTITY
LTR50UZPJ200 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPJ200
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPJ200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPJ200
Related LinksLTR50U, LTR50UZPJ200 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPJ200 Details Description
Related parts for LTR50UZPJ200
MULTI-PAIR 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP CER 620PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FILTER FEEDTHROUGH AC 16A Y4 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
MOD DDR2 SDRAM 4GB 240RDIMM VLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.36K OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf