Rohm Semiconductor LTR50UZPJ221
LTR50UZPJ221 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPJ221
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1W 2010 WIDE
Datasheet Download
LTR50UZPJ221.pdf
Availability of LTR50UZPJ221
QUANTITY
LTR50UZPJ221 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPJ221
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPJ221
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPJ221
Related LinksLTR50U, LTR50UZPJ221 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPJ221 Details Description
Related parts for LTR50UZPJ221
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 130MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1441MHZ 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
RES 264K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 54MM datasheet.pdf
MED FILTER 3A 115/250VAC datasheet.pdf