Rohm Semiconductor LTR50UZPJ221
LTR50UZPJ221 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPJ221
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1W 2010 WIDE
Datasheet Download
LTR50UZPJ221.pdf
Availability of LTR50UZPJ221
QUANTITY
LTR50UZPJ221 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPJ221
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPJ221
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
Featured ProductLTR Series Resistor
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesLTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPJ221
Related LinksLTR50U, LTR50UZPJ221 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPJ221 Details Description
Related parts for LTR50UZPJ221
IC REG BOOST ADJ 0.3A 8SSOP datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 309K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 9SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
IND METAL PNL 3MM GRN DIFF 12VDC datasheet.pdf