Rohm Semiconductor LTR50UZPJ391
LTR50UZPJ391 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPJ391
Brief Description
RES SMD 390 OHM 5% 1W 2010
Datasheet Download
LTR50UZPJ391.pdf
Availability of LTR50UZPJ391
QUANTITY
LTR50UZPJ391 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPJ391
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPJ391
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPJ391
Related LinksLTR50U, LTR50UZPJ391 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPJ391 Details Description
Related parts for LTR50UZPJ391
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 17A POWER56 datasheet.pdf
CAP ALUM 16000UF 16V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
PINSETTER KIT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
UPPER PART INSTALLATION HOUSING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf