Rohm Semiconductor LTR50UZPJ4R3
LTR50UZPJ4R3 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPJ4R3
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 1W 2010 WIDE
Datasheet Download
LTR50UZPJ4R3.pdf
Availability of LTR50UZPJ4R3
QUANTITY
LTR50UZPJ4R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPJ4R3
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPJ4R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPJ4R3
Related LinksLTR50U, LTR50UZPJ4R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPJ4R3 Details Description
Related parts for LTR50UZPJ4R3
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS MALE CRIMP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMB datasheet.pdf
ANT TWO-WAY VHF 170-180MHZ SMI datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HU STRND 22AWG YELLOW 5000' datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V 20% X5R 1210 datasheet.pdf