Rohm Semiconductor LTR50UZPJ7R5
LTR50UZPJ7R5 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPJ7R5
Brief Description
RES SMD 7.5 OHM 1W 2010 WIDE
Datasheet Download
LTR50UZPJ7R5.pdf
Availability of LTR50UZPJ7R5
QUANTITY
LTR50UZPJ7R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPJ7R5
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPJ7R5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPJ7R5
Related LinksLTR50U, LTR50UZPJ7R5 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPJ7R5 Details Description
Related parts for LTR50UZPJ7R5
IDC CABLE-APR44A/ AE50G / X datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 3/8"X4' CLR datasheet.pdf
IC PRIORITY ENCODER 8:3 16-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 6SIP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 1.07M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
30 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 1.5V 0.6A SOT25 datasheet.pdf