ON Semiconductor LV3311PNM-TLM-E
LV3311PNM-TLM-E picture photo
Mfg. Part Number
LV3311PNM-TLM-E
Manufacturer
Product Category
Audio Special Purpose
Brief Description
IC ELECTRONIC VOLUME AUTO 44QLP
Datasheet Download
LV3311PNM-TLM-E.pdf
Availability of LV3311PNM-TLM-E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LV3311PNM-TLM-E Order Process
Ship out your order
Specifications of LV3311PNM-TLM-E
Internal Part NumberEIS-LV3311PNM-TLM-E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyAudio Special Purpose
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionVolume Control
ApplicationsAutomotive Audio
Number of Channels6
InterfaceLogic
Voltage - Supply7 V ~ 9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Specifications80dB
Package / Case44-BQFP
Supplier Device Package44-QIPM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LV3311PNM-TLM-E
Related LinksLV3311P, LV3311PNM-TLM-E Datasheet, ON Semiconductor Distributor
LV3311PNM-TLM-E Details Description
Related parts for LV3311PNM-TLM-E
IC EEPROM 64KBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-6 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
KIT EVAL SI5216-B4 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 18POS HL LOW P datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf