Ohmite LVK20R030DER
LVK20R030DER picture photo
Mfg. Part Number
LVK20R030DER
Brief Description
RES SMD 0.03 OHM 0.5% 3/4W 2010
Datasheet Download
LVK20R030DER.pdf
Availability of LVK20R030DER
QUANTITY
LVK20R030DER Order Process
Ship out your order
Specifications of LVK20R030DER
Internal Part NumberEIS-LVK20R030DER
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.03
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Corrosive, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LVK20R030DER
Related LinksLVK20R, LVK20R030DER Datasheet, Ohmite Distributor
LVK20R030DER Details Description
Related parts for LVK20R030DER
IDC CABLE - MSR50K/MC50M/MCS50K datasheet.pdf
BATT PACK 7.2V AA 1500MAH NIMH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
25P COVERED SCREEN CAP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 24VDC datasheet.pdf
CTV 11C 11#16 SKT PLUG datasheet.pdf
300 MHz to 1000 MHz Quadrature Modulator IC datasheet.pdf