OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z
LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z picture photo
Mfg. Part Number
LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z
Brief Description
LED COOL WHITE DIFF 2PLCC SMD
Datasheet Download
LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z.pdf
Availability of LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z
Internal Part NumberEIS-LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Dec/2008
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
Millicandela Rating44.5mcd
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 2.40mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.5V
Current - Test10mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant7300K
Wavelength - Peak-
Supplier Device Package2-PLCC
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)2.10mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z
LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z Details Description
Related parts for LW T676-M1P2-25-0-10-R18-Z
RES 820 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN MINI-D 36POS R/A RECPT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 0.033 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 6POS PIN datasheet.pdf