NKK Switches LW3125/CUL-0100-A
LW3125/CUL-0100-A picture photo
Mfg. Part Number
LW3125/CUL-0100-A
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
Datasheet Download
LW3125/CUL-0100-A.pdf
Availability of LW3125/CUL-0100-A
QUANTITY
LW3125/CUL-0100-A Order Process
Ship out your order
Specifications of LW3125/CUL-0100-A
Internal Part NumberEIS-LW3125/CUL-0100-A
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating10A (AC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC-
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 32.00mm x 19.80mm
Operating Temperature-20°C ~ 50°C