NKK Switches LW3128-0100-B
LW3128-0100-B picture photo
Mfg. Part Number
LW3128-0100-B
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
Datasheet Download
LW3128-0100-B.pdf
Availability of LW3128-0100-B
QUANTITY
LW3128-0100-B Order Process
Ship out your order
Specifications of LW3128-0100-B
Internal Part NumberEIS-LW3128-0100-B
CircuitDPDT
Switch FunctionMom-Off-Mom
Current Rating10A (AC), 6A (DC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC30V
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 32.00mm x 19.80mm
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LW3128-0100-B
Related LinksLW3128, LW3128-0100-B Datasheet, NKK Switches Distributor
LW3128-0100-B Details Description
Related parts for LW3128-0100-B
IC CONVERTER D/A 8BIT 3CH 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
LED CBI 3MM QUAD GRN,RED,RED,RED datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
6 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf