NKK Switches LW3128/U-0100-A
LW3128/U-0100-A picture photo
Mfg. Part Number
LW3128/U-0100-A
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
Datasheet Download
LW3128/U-0100-A.pdf
Availability of LW3128/U-0100-A
QUANTITY
LW3128/U-0100-A Order Process
Ship out your order
Specifications of LW3128/U-0100-A
Internal Part NumberEIS-LW3128/U-0100-A
CircuitDPDT
Switch FunctionMom-Off-Mom
Current Rating10A (AC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC-
Features-
Panel Cutout DimensionsRectangular - 32.00mm x 19.80mm
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LW3128/U-0100-A
Related LinksLW3128/, LW3128/U-0100-A Datasheet, NKK Switches Distributor
LW3128/U-0100-A Details Description
Related parts for LW3128/U-0100-A
CONV DC-DC 120W 48VIN 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PLUG NEMA L16-30 30A 480V datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf
CCP BASE 3 POLE 30A CF PANEL BOA datasheet.pdf