Panduit LWC50-H25-L14
LWC50-H25-L14 picture photo
Mfg. Part Number
LWC50-H25-L14
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
LATCHING WIRE CLIP
Datasheet Download
LWC50-H25-L14.pdf
Availability of LWC50-H25-L14
QUANTITY
LWC50-H25-L14 Order Process
Ship out your order
Specifications of LWC50-H25-L14
Internal Part NumberEIS-LWC50-H25-L14
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
SeriesLWC
TypeC-Clip, Locking
Opening Size1.25" L x 0.76" W x 0.78" H (31.8mm x 19.3mm x 19.8mm)
Mounting TypeArrowhead, Winged
MaterialNylon
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LWC50-H25-L14
Related LinksLWC50-, LWC50-H25-L14 Datasheet, Panduit Distributor
LWC50-H25-L14 Details Description
Related parts for LWC50-H25-L14
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO201 datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
RF MODULE 250KBPS 2.4GHZ datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15.5-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 34POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
22UF 25V 6.3X13 105C AXI datasheet.pdf