Taiyo Yuden LWK107BJ105MV-T
LWK107BJ105MV-T picture photo
Mfg. Part Number
LWK107BJ105MV-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0306
Datasheet Download
LWK107BJ105MV-T.pdf
Availability of LWK107BJ105MV-T
QUANTITY
LWK107BJ105MV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LWK107BJ105MV-T
Internal Part NumberEIS-LWK107BJ105MV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLWK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0306 (0816 Metric)
Size / Dimension0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LWK107BJ105MV-T
Related LinksLWK107B, LWK107BJ105MV-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LWK107BJ105MV-T Details Description
Related parts for LWK107BJ105MV-T
CONN TERM BLOCK 2.54MM 7POS PCB datasheet.pdf
CONN HDR BREAKAWAY 40POS RA .100 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 1DECK 1POLE datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 750 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 14A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
150UF 200V 22X25MM 85C 12000H datasheet.pdf