Microsemi Analog Mixed Signal LX8384-15CDD
LX8384-15CDD picture photo
Mfg. Part Number
LX8384-15CDD
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Brief Description
IC REG LDO 1.5V 5A TO263
Datasheet Download
LX8384-15CDD.pdf
Availability of LX8384-15CDD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LX8384-15CDD Order Process
Ship out your order
Specifications of LX8384-15CDD
Internal Part NumberEIS-LX8384-15CDD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Series-
PackagingTube
ApplicationsConverter, Intel Pentium® P54C-VRE
Voltage - Input4.75 V ~ 10 V
Number of Outputs1
Voltage - Output1.5V
Operating Temperature0°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LX8384-15CDD
Related LinksLX8384, LX8384-15CDD Datasheet, Microsemi Analog Mixed Signal Distributor
LX8384-15CDD Details Description
Related parts for LX8384-15CDD
Crystal 8.0000MHz 30ppm Series 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 170MA SOT23-3 datasheet.pdf
LED 1" DOME YEL PMI 125V C1D2 datasheet.pdf
3G3MX2 110V DEMO /W MTR&E-STOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.26K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY VERT 12PPR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf