United Chemi-Con LXY63VB681M16X30LL
LXY63VB681M16X30LL picture photo
Mfg. Part Number
LXY63VB681M16X30LL
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
LXY63VB681M16X30LL.pdf
Availability of LXY63VB681M16X30LL
QUANTITY
LXY63VB681M16X30LL Order Process
Ship out your order
Specifications of LXY63VB681M16X30LL
Internal Part NumberEIS-LXY63VB681M16X30LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.72A
Impedance46 mOhm
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXY63VB681M16X30LL
Related LinksLXY63VB68, LXY63VB681M16X30LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
LXY63VB681M16X30LL Details Description
Related parts for LXY63VB681M16X30LL
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 5MM datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8SIP datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 802MA 310 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 1A datasheet.pdf