United Chemi-Con LXZ25VB331M8X15LL
LXZ25VB331M8X15LL picture photo
Mfg. Part Number
LXZ25VB331M8X15LL
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
LXZ25VB331M8X15LL.pdf
Availability of LXZ25VB331M8X15LL
QUANTITY
LXZ25VB331M8X15LL Order Process
Ship out your order
Specifications of LXZ25VB331M8X15LL
Internal Part NumberEIS-LXZ25VB331M8X15LL
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current730mA
Impedance90 mOhm
Lead Spacing0.138" (3.50mm)
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LXZ25VB331M8X15LL
Related LinksLXZ25VB3, LXZ25VB331M8X15LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
LXZ25VB331M8X15LL Details Description
Related parts for LXZ25VB331M8X15LL
CAP FILM 0.82UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CIRCUIT SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 3A DO201AA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 93MM datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 470MA 1.77 OHM datasheet.pdf
SWITCH,PUSHBUTTON datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf