OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LY E63B-CBEA-26-1-Z
LY E63B-CBEA-26-1-Z picture photo
Mfg. Part Number
LY E63B-CBEA-26-1-Z
Brief Description
LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD
Datasheet Download
LY E63B-CBEA-26-1-Z.pdf
Availability of LY E63B-CBEA-26-1-Z
QUANTITY
LY E63B-CBEA-26-1-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LY E63B-CBEA-26-1-Z
Internal Part NumberEIS-LY E63B-CBEA-26-1-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingDigi-Reel®
ColorYellow
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating-
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 2.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.2V
Current - Test50mA
Viewing Angle30°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant587nm
Wavelength - Peak594nm
Supplier Device Package4-PLCC
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)3.80mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LY E63B-CBEA-26-1-Z
Related LinksLY E63B-C, LY E63B-CBEA-26-1-Z Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
LY E63B-CBEA-26-1-Z Details Description
Related parts for LY E63B-CBEA-26-1-Z
RES SMD 953 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10SON datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 29POS datasheet.pdf
RES SMD 2.55M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 172 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf