Integrated Device Technology (IDT) M1020-11-125.0000T
M1020-11-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
M1020-11-125.0000T
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC PLL JITTER ATTENUATOR 36CLCC
Datasheet Download
M1020-11-125.0000T.pdf
Availability of M1020-11-125.0000T
QUANTITY
M1020-11-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of M1020-11-125.0000T
Internal Part NumberEIS-M1020-11-125.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Type*
PLLYes
InputLVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:2
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max125MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case36-CLCC
Supplier Device Package36-CLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1020-11-125.0000T
Related LinksM1020-11-, M1020-11-125.0000T Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
M1020-11-125.0000T Details Description
Related parts for M1020-11-125.0000T
JTAG-BOOSTER FOR 386EX 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 710MA 360 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
HEATSINK 22W LINEAR PHILIPS LLM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf