Integrated Device Technology (IDT) M1026-13-155.5200T
M1026-13-155.5200T picture photo
Mfg. Part Number
M1026-13-155.5200T
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC PLL JITTER ATTENUATOR 36CLCC
Datasheet Download
M1026-13-155.5200T.pdf
Availability of M1026-13-155.5200T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M1026-13-155.5200T Order Process
Ship out your order
Specifications of M1026-13-155.5200T
Internal Part NumberEIS-M1026-13-155.5200T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Mar/2013
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Type*
PLLYes
InputLVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:1
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max155.52MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case36-CLCC
Supplier Device Package36-CLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1026-13-155.5200T
Related LinksM1026-13-, M1026-13-155.5200T Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
M1026-13-155.5200T Details Description
Related parts for M1026-13-155.5200T
RUBBER DISS BEIGE .060 30X40' datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR TRI-ST 6DSBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A SMD GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 133 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf