API Delevan M1330-10K
M1330-10K picture photo
Mfg. Part Number
M1330-10K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 710MA 300 MOHM
Datasheet Download
M1330-10K.pdf
Availability of M1330-10K
QUANTITY
M1330-10K Order Process
Ship out your order
Specifications of M1330-10K
Internal Part NumberEIS-M1330-10K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesM1330
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance390nH
Tolerance±10%
Current Rating710mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant365MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1330-10K
Related LinksM133, M1330-10K Datasheet, API Delevan Distributor
M1330-10K Details Description
Related parts for M1330-10K
COMBINATION ANVIL datasheet.pdf
LACING FIXTURE UNIT MDR datasheet.pdf
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LED PANEL IND YLW 10V CYLINDER datasheet.pdf
CONN SOCK STRIP 52POS SMD datasheet.pdf
111U W 25FT 16-3-SO 1447 datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 2A IPAK datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 1A (Flash) Camera Flash 16-CSP (1.96x1.97) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf