Microsemi SoC M1A3P1000-1FGG144I
M1A3P1000-1FGG144I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000-1FGG144I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FPGA
Datasheet Download
M1A3P1000-1FGG144I.pdf
Availability of M1A3P1000-1FGG144I
QUANTITY
M1A3P1000-1FGG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000-1FGG144I
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000-1FGG144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits147456
Number of I/O97
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000-1FGG144I
Related LinksM1A3P1000, M1A3P1000-1FGG144I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000-1FGG144I Details Description
Related parts for M1A3P1000-1FGG144I
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
POT 100 OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.3A 40 MOHM TH datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 80VDC datasheet.pdf
CONN POTTING BOOT SIZE 10 ANGLED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 2A X2 TO-252 datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 5POS SMD R/A datasheet.pdf