Microsemi SoC M1A3P1000-1PQ208I
M1A3P1000-1PQ208I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000-1PQ208I
Brief Description
IC FPGA 154 I/O 208PQFP
Datasheet Download
M1A3P1000-1PQ208I.pdf
Availability of M1A3P1000-1PQ208I
QUANTITY
M1A3P1000-1PQ208I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000-1PQ208I
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000-1PQ208I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Total RAM Bits147456
Number of I/O154
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000-1PQ208I
Related LinksM1A3P100, M1A3P1000-1PQ208I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000-1PQ208I Details Description
Related parts for M1A3P1000-1PQ208I
RES SMD 2M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 37POS SHELL datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TANT CAP 10.0UF 16.0V 20% datasheet.pdf
IC OSC VCXO 400MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER SGL 26POS .100" T/H datasheet.pdf