Microsemi SoC M1A3P1000-1PQG208
M1A3P1000-1PQG208 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000-1PQG208
Brief Description
IC FPGA 154 I/O 208PQFP
Datasheet Download
M1A3P1000-1PQG208.pdf
Availability of M1A3P1000-1PQG208
QUANTITY
M1A3P1000-1PQG208 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000-1PQG208
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000-1PQG208
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Total RAM Bits147456
Number of I/O154
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000-1PQG208
Related LinksM1A3P100, M1A3P1000-1PQG208 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000-1PQG208 Details Description
Related parts for M1A3P1000-1PQG208
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-DIP datasheet.pdf
TRIAC 800V 8A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 75PF 150V 0606 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 4.7A datasheet.pdf
MT-RJ SECURE JACK XG 50/125 BRWN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 7.5MM datasheet.pdf
RES 517K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf