Microsemi SoC M1A3P1000-2FG144
M1A3P1000-2FG144 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000-2FG144
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FPGA
Datasheet Download
M1A3P1000-2FG144.pdf
Availability of M1A3P1000-2FG144
QUANTITY
M1A3P1000-2FG144 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000-2FG144
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000-2FG144
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Total RAM Bits147456
Number of I/O97
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000-2FG144
Related LinksM1A3P100, M1A3P1000-2FG144 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000-2FG144 Details Description
Related parts for M1A3P1000-2FG144
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12V IN 9V OUT datasheet.pdf
IC CTRLR TOUCH SENSE 20SSOP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 19POS PIN datasheet.pdf
SIDE-VIEW ATTACH LA-500/510/511 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 112MA 17.9 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf