Microsemi SoC M1A3P1000-PQ208
M1A3P1000-PQ208 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000-PQ208
Brief Description
IC FPGA 154 I/O 208PQFP
Datasheet Download
M1A3P1000-PQ208.pdf
Availability of M1A3P1000-PQ208
QUANTITY
M1A3P1000-PQ208 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000-PQ208
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000-PQ208
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Total RAM Bits147456
Number of I/O154
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000-PQ208
Related LinksM1A3P10, M1A3P1000-PQ208 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000-PQ208 Details Description
Related parts for M1A3P1000-PQ208
VARISTOR 216V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC COUNTER SYNC BINARY 16-SOEIAJ datasheet.pdf
BERGSTIK HEADER STR datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 10VC SOD923 datasheet.pdf
THERMOSTAT CERAMIC 110DEG C NO datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO214AB datasheet.pdf
HDM 5SMPR110F155O G datasheet.pdf
HN.D25.STI.CB1-25/Z datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf