Microsemi SoC M1A3P1000L-1FG484I
M1A3P1000L-1FG484I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000L-1FG484I
Brief Description
IC FPGA 300 I/O 484FBGA
Datasheet Download
M1A3P1000L-1FG484I.pdf
Availability of M1A3P1000L-1FG484I
QUANTITY
M1A3P1000L-1FG484I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000L-1FG484I
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000L-1FG484I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Total RAM Bits147456
Number of I/O300
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000L-1FG484I
Related LinksM1A3P1000, M1A3P1000L-1FG484I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000L-1FG484I Details Description
Related parts for M1A3P1000L-1FG484I
CONV DC-DC 24V IN 5/3.3V OUT 60W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST RED datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 16MHZ 8CDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 40-160VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 437 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf