Microsemi SoC M1A3P1000L-1FGG144
M1A3P1000L-1FGG144 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000L-1FGG144
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 177 I/O 144FBGA
Datasheet Download
M1A3P1000L-1FGG144.pdf
Availability of M1A3P1000L-1FGG144
QUANTITY
M1A3P1000L-1FGG144 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000L-1FGG144
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000L-1FGG144
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits147456
Number of I/O97
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000L-1FGG144
Related LinksM1A3P1000, M1A3P1000L-1FGG144 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000L-1FGG144 Details Description
Related parts for M1A3P1000L-1FGG144
CONN JACK-JACK BLKHD RED datasheet.pdf
OSC XO 57.5491MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
XFRMR 64KBPS 1:2CT/1:2CT 20MH datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 4V X6S 0603 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 174 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A datasheet.pdf