Microsemi SoC M1A3P1000L-FGG144
M1A3P1000L-FGG144 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P1000L-FGG144
Brief Description
IC FPGA 177 I/O 144FBGA
Datasheet Download
M1A3P1000L-FGG144.pdf
Availability of M1A3P1000L-FGG144
QUANTITY
M1A3P1000L-FGG144 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P1000L-FGG144
Internal Part NumberEIS-M1A3P1000L-FGG144
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Total RAM Bits147456
Number of I/O97
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P1000L-FGG144
Related LinksM1A3P100, M1A3P1000L-FGG144 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P1000L-FGG144 Details Description
Related parts for M1A3P1000L-FGG144
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FLOOR RUNNER ESD 2'X50' W/CORD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
MAXI PV .008SPG 40AU 22-26 L datasheet.pdf
CONN RECPT 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 7.5A ITO220AC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf