Microsemi SoC M1A3P250-FGG144I
M1A3P250-FGG144I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3P250-FGG144I
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
M1A3P250-FGG144I.pdf
Availability of M1A3P250-FGG144I
QUANTITY
M1A3P250-FGG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3P250-FGG144I
Internal Part NumberEIS-M1A3P250-FGG144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits36864
Number of I/O97
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3P250-FGG144I
Related LinksM1A3P250, M1A3P250-FGG144I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3P250-FGG144I Details Description
Related parts for M1A3P250-FGG144I
CAP ALUM 6800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
Connector Header 5 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN SPRING 43POS SNGL .236 PCB datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
IC DUAL NON-INV PWR DRVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 70.6KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
CABLE 8COND 16AWG/18AWG ORG 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN RA datasheet.pdf