Microsemi SoC M1A3PE1500-1PQ208I
M1A3PE1500-1PQ208I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3PE1500-1PQ208I
Brief Description
IC FPGA 147 I/O 208PQFP
Datasheet Download
M1A3PE1500-1PQ208I.pdf
Availability of M1A3PE1500-1PQ208I
QUANTITY
M1A3PE1500-1PQ208I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3PE1500-1PQ208I
Internal Part NumberEIS-M1A3PE1500-1PQ208I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3E
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O147
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3PE1500-1PQ208I
Related LinksM1A3PE150, M1A3PE1500-1PQ208I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3PE1500-1PQ208I Details Description
Related parts for M1A3PE1500-1PQ208I
SWITCH DIP 6POS HALF PITCH 24V datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 500MA 120 MOHM datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 36HSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CM-EIP-1, EIP COMM MOD FOR G9SP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf