Microsemi SoC M1A3PE1500-2FGG484I
M1A3PE1500-2FGG484I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3PE1500-2FGG484I
Brief Description
IC FPGA 280 I/O 484FBGA
Datasheet Download
M1A3PE1500-2FGG484I.pdf
Availability of M1A3PE1500-2FGG484I
QUANTITY
M1A3PE1500-2FGG484I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3PE1500-2FGG484I
Internal Part NumberEIS-M1A3PE1500-2FGG484I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O280
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3PE1500-2FGG484I
Related LinksM1A3PE150, M1A3PE1500-2FGG484I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3PE1500-2FGG484I Details Description
Related parts for M1A3PE1500-2FGG484I
CONN HEADER 14POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP POLY 680UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf