Microsemi SoC M1A3PE1500-2PQG208
M1A3PE1500-2PQG208 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3PE1500-2PQG208
Brief Description
IC FPGA 147 I/O 208PQFP
Datasheet Download
M1A3PE1500-2PQG208.pdf
Availability of M1A3PE1500-2PQG208
QUANTITY
M1A3PE1500-2PQG208 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3PE1500-2PQG208
Internal Part NumberEIS-M1A3PE1500-2PQG208
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O147
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3PE1500-2PQG208
Related LinksM1A3PE150, M1A3PE1500-2PQG208 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3PE1500-2PQG208 Details Description
Related parts for M1A3PE1500-2PQG208
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
THYRISTOR PHASE 1200V ISOPLUS220 datasheet.pdf
IC AMP LNA GPS W/FILTER 12MCOB datasheet.pdf
LED YELLOW-GRN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf