Microsemi SoC M1A3PE3000-FG324I
M1A3PE3000-FG324I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3PE3000-FG324I
Brief Description
IC FPGA 241 I/O 324FBGA
Datasheet Download
M1A3PE3000-FG324I.pdf
Availability of M1A3PE3000-FG324I
QUANTITY
M1A3PE3000-FG324I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3PE3000-FG324I
Internal Part NumberEIS-M1A3PE3000-FG324I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits516096
Number of I/O221
Number of Gates3000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case324-BGA
Supplier Device Package324-FBGA (19x19)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3PE3000-FG324I
Related LinksM1A3PE30, M1A3PE3000-FG324I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3PE3000-FG324I Details Description
Related parts for M1A3PE3000-FG324I
D-SUB CABLE MFL25K/MC26M/MFL25K datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 4A TO225 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 2ROW R/A 72POS datasheet.pdf
IC DUAL COMP P-P NANOPWR 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
GLAND BUSHING PU 10PCS datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf