Microsemi SoC M1AFS1500-2FGG676I
M1AFS1500-2FGG676I picture photo
Mfg. Part Number
M1AFS1500-2FGG676I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 252 I/O 676FBGA
Datasheet Download
M1AFS1500-2FGG676I.pdf
Availability of M1AFS1500-2FGG676I
QUANTITY
M1AFS1500-2FGG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1AFS1500-2FGG676I
Internal Part NumberEIS-M1AFS1500-2FGG676I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDDR Frequency 25/Jan/2013
PCN Assembly/OriginVarious PGA Pkg Assembly Site Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFusion®
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O252
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case676-BGA
Supplier Device Package676-FBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1AFS1500-2FGG676I
Related LinksM1AFS1500, M1AFS1500-2FGG676I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1AFS1500-2FGG676I Details Description
Related parts for M1AFS1500-2FGG676I
SWITCH LEVER SPDT 3A QC 125V datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1.515A 55 MOHM datasheet.pdf
CONN DSUB9 SOCKET DUST CAP datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V T2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
BUNDLED KIT #1032 datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 186MA 1.67 OHM TH datasheet.pdf